Webinaria na żądanie

Zapraszamy do rejestracji na webinaria na żądanie. Koszt 25 PLN z imiennym certyfikatem w wersji pdf

ZAREJESTRUJ SIĘ.

1. Wpływ olejów na poprawę kondycji włosów (Olejowanie włosów)

W pielęgnacji włosów oleje roślinne są stosowane od dawna, zarówno jako składniki kosmetyków, jak i surowce aplikowane w postaci czystej. Ich zaletą jest bogaty skład, który jest różny w zależności od źródła pochodzenia i metody otrzymywania oleju. Obok triglicerydów kwasów tłuszczowych oleje zawierają rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, fosfolipidy oraz fitosterole.

W trakcie seminarium został omówiony wpływ olejów w formie czystej („olejowanie”) na poprawę kondycji włosów, ich połysku oraz ograniczenie rozdwajania się końcówek włosów.

2. Surowce pozyskiwane ze ślimaków lądowych wykorzystywane w kosmetologii i dermatologii

Kremy ze śluzem ślimaka od lat podbijają rynek europejski.  Czy jest to tylko moda, czy rzeczywiście surowce pozyskiwane ze ślimaków mają tak korzystne działanie na skórę?

W ramach seminarium dowiesz się jakie składniki znajdują się w śluzie ślimaka i jak mogą działać na skórę.  Poznasz fakty, a nie mity!

3.  Kosmetyki naturalne – fakty i mity

Od jakiegoś czasu klienci wybierają kosmetyki określano jako naturalne, ECO. Panuje przekonanie, że tego typu kosmetyki są lepsze (cokolwiek to znaczy), bezpieczniejsze. Czy tak jest rzeczywiście?

Na seminarium dowiesz się czym różnią się kosmetyki naturalne od „zwykłych”, jak działają na skórę.

4. Surfaktanty (środki powierzchniowo czynne) w kosmetykach myjących

Dlaczego żel pod prysznic myje? Jak działa płyn micelarny? Dlaczego mój ulubiony szampon słabo się pieni i czy piana jest potrzebna do mycia? To częste pytania zadawane przez moich rozmówców. A za to wszystko odpowiadają surfaktanty w branży określane jako środki powierzchniowo czynne.

Na seminarium opowiem czym właściwie są surfaktanty i jak działają w kosmetykach myjących.

4. Emolienty – surowce kosmetyczne wpływające na poprawę nawilżenia skóry

Nawilżona skóra to piękna skóra. A w poprawnym nawilżeniu naskórka pomogą nam właśnie emolienty. Na webinarium opowiem czym właściwie są emolienty i jak działają na skórę.