Chemia kosmetyczna

Aby wykupić kurs / szkolenie / warsztaty zapraszam do sklepu BeWuDe

Kursy / szkolenia / warsztaty zaczynają się indywidualnie po zaksięgowaniu wpłaty.

Kursy, szkolenia i warsztaty są skierowane do:

  • osób pragnących podnieść kwalifikacje – nastawionych na pracę w branży kosmetycznej przy projektowaniu i produkcji;
  • dla pracowników działów badawczo-rozwojowych;
  • firm kosmetycznych;
  • firm świadczących usługi w zakresie recepturowania
  • wszystkich zainteresowanych kosmetykami (świadomym kupowaniem i sprzedażą, domową produkcją)

Informacje o oferowanych kursach

Koszt kursu od 339 PL

1. K1El – Surfaktanty w produktach kosmetycznych

Zapoznanie się z usystematyzowaną, najnowszą wiedzą o wszystkich grupach surfaktantów (środków powierzchniowo czynnych), stosowanych
w recepturach kosmetycznych, ich zastosowaniem praktycznym, właściwościami użytkowymi, wpływem na skórę.(Przydatna będzie znajomość podstaw chemii)

2. K2El – Zagęstniki w produktach kosmetycznych

Zapoznanie się z mechanizmami działania modyfikatorów reologii oraz najnowszą wiedzą na temat zagęstników stosowanych w produktach kosmetycznych (właściwościami, zastosowaniem praktycznym, właściwościami użytkowymi, wpływem na skórę)

3. K3El – Emolienty w produktach kosmetycznych

Zapoznanie się z mechanizmami działania surowców tłuszczowych na skórę, najnowszą wiedzą na temat podstawowych grup emolientów stosowanych
w produktach kosmetycznych.

4. K4El – Emulsje i inne formy kosmetyków

Zapoznanie się z metodami otrzymywania, właściwościami, stabilnością i kierunkami stosowania: mikroemulsji i układów ciekłokrystalicznych; emulsji klasycznych i wielokrotnych, zawiesin, pian i aerozoli.

5. K5El- Kosmetyki myjące

Zapoznanie się z usystematyzowaną, najnowszą wiedzą na temat produktów stosowanych do mycia ciała i twarzy oraz nabycie podstawowych umiejętności analizowania składu produktów myjących (warsztaty on-line).
Osobom, które nie posiadają podstawowej wiedzy na temat surfaktantów (środków powierzchniowo czynnych) polecamy jednoczesną realizację kursu K1EL – Surfaktanty w produktach kosmetycznych.

6. K6El – Wprowadzenie do nauki o kosmetykach

Kurs stanowi wprowadzenie do nauki o wyrobach kosmetycznych i obejmuje informacje na temat: ustawodawstwa (podstawowe akty prawne, definicje i wytyczne związane z wprowadzaniem do obrotu produktów kosmetycznych), nazewnictwa składników kosmetycznych, źródeł, w których należy szukać informacji związanych z wyrobami kosmetycznymi, podziału kosmetyków pod kątem ich przeznaczenia czy formy fizykochemicznej; podstawowych surowców tworzących formę, ale również determinujących ich działanie na skórę czy włosy.

7. K7El – Starzenie skóry i kosmetyki przeciwstarzeniowe

Kurs obejmuje zagadnienia związane ze: starzeniem skóry (mechanizmy i przyczyny tego procesu) oraz substancjami aktywnymi stosowanymi w kosmetykach o działaniu anti-age i ich głównymi kierunkami i mechanizmami działania. W ramach kursu słuchacz otrzymuje usystematyzowaną, przeglądową wiedzą dotyczącą składników stosowanych w recepturach kosmetycznych z segmentu anti-age, nie wyłączając najnowszych rozwiązań m.in. niskocząsteczkowych peptydów czy komórek macierzystych. Kurs został wzbogacony o analizę receptur kosmetyków rynkowych.

8. K8El – Cellulit i kosmetyki antycellulitowe

W ramach kursu słuchacz otrzymuje usystematyzowaną i najnowszą wiedzę dotyczącą m.in. przyczyn powstawania cellulitu i stadiów jego rozwoju, składników stosowanych w recepturach kosmetycznych o deklarowanym działaniu antycellulitowym czy „modelującym” sylwetkę. Efekty kosmetyczne stosowania w/w preparatów rozpatrywane są w aspekcie krótko- i długoterminowym. Materiał bazuje na literaturze źródłowej oraz kosmetykach rynkowych, dla których dokonano analizy treści etykiet i korelacji możliwych efektów kosmetycznych ze składem.

9. K9El- Kosmetyki z domowego laboratorium

Kurs podstawowy na temat kosmetyków DYI czyli „zrób to sam”. W ramach kursu zostaną przedstawione: podstawy prawne na temat kosmetyków, podstawowe wyposażenie domowego stanowiska do sporządzania kosmetyków, informacje na temat źródeł pozyskiwania receptur i surowców kosmetycznych, przykładowe receptury z opisem wykonania.

10. K10El – Transport przeznaskórkowy w kosmetologii

Kurs obejmuje zagadnienia związane z przenikaniem składników kosmetyków przez skórę. Uczestnicy kursu poznają czynniki decydujące o możliwości przenikania substancji czynnych, możliwe drogi transportu przeznaskórkowego oraz czynniki inicjujące, przyspieszające oraz hamujące ten proces. Podczas kursu poruszone zostaną zagadnienia dotyczące systemów nośnikowych oraz innych metod zwiększania biodostępności substancji aktywnych, w tym wpływ formy fizykochemicznej kosmetyku na transport przeznaskórkowy.

11. K11El – Magiczny świat kompozycji zapachowych

Kurs obejmuje informacje na temat budowy i funkcjonowania zmysłu węchu, historii perfumerii, norm i przepisów, substancji zapachowych, kompozycje zapachowych w wyrobach, wyrobów perfumeryjnych oraz produkcji i dokumentacji.

12. K12El – Kosmetyki personalizowane w oparciu o gotowe bazy kosmetyczne

W ramach kursy zapoznasz się z zasada łączenia składników kosmetycznych i wprowadzania ich do gotowych baz kosmetycznych (myjących, pielęgnujących). Dowiesz się jak i ile dodać oleju, witaminy E, witaminy C i wielu innych składników aktywnych aby spersonalizować gotową bazę.

13. K13El – Wybrane aspekty tworzenia żeli kosmetycznych

Kurs obejmuje podstawowe informacje na temat surowców niezbędnych do stworzenia żeli kosmetycznych zarówno myjących jak i do pielęgnacji skóry i włosów, sposobu konserwacji żeli, nadawania zapachu oraz sporządzania kalkulacji finansowej opracowanego produktu.

14. K14El – Wybrane aspekty tworzenia emulsji kosmetycznych

Kurs obejmuje podstawowe informacje na temat surowców niezbędnych do stworzenia kremów i balsamów kosmetycznych do pielęgnacji skóry i włosów, sposobu konserwacji emulsji, nadawania zapachu oraz sporządzania kalkulacji finansowej opracowanego produktu.

15. K15El – Budowa i fizjologia skóry – kurs podstawowy / rozszerzony

Kurs podstawowy obejmuje informacje na temat budowy i funkcjonowania skóry. Informacje zawarte w kursie skierowane są zarówno do kosmetologów jak i osób projektujących kosmetyki
Kurs rozszerzony obejmuje informacje na temat budowy i funkcjonowania skóry oraz  fizjologii cery wrażliwej i atopowej. Dodatkowo zawiera informacje o prawidłowej pielęgnacji tego typu cery. Informacje zawarte w kursie skierowane są zarówno do kosmetologów jak i osób projektujących kosmetyki

16. K16El – Budowa, fizjologia, barwienie i stylizacja włosów kurs podstawowy / rozszerzony

Kurs podstawowy obejmuje podstawy na temat: budowy i fizjologii włosów, barwienia (nietrwałe, półtrwałe i trwałe), pielęgnacji (peeling, mycie, kondycjonowanie i regeneracja) i stylizacji włosów (pianki, żele, lakiery) oraz produktów działających w określonym kierunku.
Kurs rozszerzony obejmuje informacje na temat: budowy i fizjologii włosów, barwienia (nietrwałe, półtrwałe i trwałe), pielęgnacji (peeling, mycie, kondycjonowanie i regeneracja) i stylizacji włosów (pianki, żele, lakiery), keratynowego prostowania włosów, trwałej ondulacji oraz produktów działających w określonym kierunku (analiza z uwzględnieniem formy fizykochemicznej. Znajdą się tu też odniesienia do pielęgnacji rzęs i brody.

17. K17El – Tajemnicze INCI – wprowadzenie do analizy jakościowej składu kosmetyku

Kurs podstawowy na temat składu jakościowego. W ramach kursu zostaną przedstawione: podstawy prawne na temat kosmetyków, źródła rzetelnej wiedzy na temat składników kosmetyków, informacje o podstawowych grupach surowców, które można znaleźć w kosmetykach myjących, pielęgnacyjnych i upiększających.

Informacje o oferowanych szkoleniach – chemia kosmetyczna

Koszt szkolenia od 1200 PL

1. SFK-El – Surowce i formy kosmetyczne

Zapoznanie się z usystematyzowaną, najnowszą wiedzą o surfaktantach, emolientach, zagęstnikach i formach kosmetycznych. Zawiera 4 kursy – K1El, K2El, K3El i K4El (patrz wyżej)

2. KDM-Bl – Kosmetyki z domowej manufaktury w praktyce

Podstawy teoretyczne i praktyczne (16 godzin) na temat kosmetyków DYI czyli „zrób to sam”. W ramach kursu zostaną przedstawione: podstawy prawne na temat kosmetyków, podstawowe wyposażenie domowego stanowiska do sporządzania kosmetyków, informacje na temat źródeł pozyskiwania receptur i surowców kosmetycznych, przykładowe receptury z opisem wykonania. W trakcie spotkań praktycznych kursanci naucza się podstaw samodzielnego wytwarzania kosmetyków.

Informacje o oferowanych warsztatach

Koszt warsztatu od 449 PL

Grupa maksymalnie 3 osoby

1. WK1 – Warsztaty kosmetyczne – kremy i balsamy

W ramach warsztatów (3 godz.) uczestnik uczy się czym są emulsje oraz wykonuje wybrany przez siebie (spośród dostępnych ) produkt emulsyjny (krem nawilżający, krem regenerujący, krem z filtrem, krem do dłoni i / lub stóp, balsam do ciała). Zrobiony kosmetyk uczestnik konfekcjonuje do odpowiedniego opakowania i zabiera ze sobą.

2. WK2 – Warsztaty mydlarskie

W ramach warsztatów (3 godz.) uczestnik uczy się czym są mydła oraz wykonuje mydło naturalne na bazie na bazie wybranych (spośród dostępnych) olejów roślinnych. Zrobione mydło uczestnik zabiera ze sobą.

3. WK3 – Warsztaty kosmetyczne – produkty myjące

W ramach warsztatów (3 godz) uczestnik uczy się czym są produkty myjące oraz wykonuje 2 wybrane przez siebie (spośród dostępnych ) produkty (żel pod prysznic, mydło w płynie, szampon). Zrobiony kosmetyk uczestnik konfekcjonuje do odpowiedniego opakowania i zabiera ze sobą.

4. WK4 – Warsztaty mydlarskie na wesoło

W ramach warsztatów (2 godziny) uczestnik uczy się czym są mydła oraz wykonuje 2 mydełka z gotowych baz (z dodatkiem barwników, płatków kwiatów, drobin ściernych). Zrobione mydło uczestnik zabiera ze sobą.

5. WK5 – Praktyczne aspekty tworzenia emulsji kosmetycznych

W ramach warsztatów (8 godzin lekcyjnych = 6 godzin zegarowych) uczestnik zapoznaje się z rodzajami emulgatorów i sposobem ich doboru, metodami oceny rodzaju emulsji. Wykonuje emulsje według bazowej receptury.
UWAGA! W przypadku osób, które nie znają podstaw teoretycznych wskazane jest wcześniejsze ukończenie kursu teoretycznego on-line “K14El – Wybrane aspekty tworzenia emulsji kosmetycznych”