Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej

IX International Conference for Household Industry

4 czerwca 2019 w Warszawie odbyła się IX międzynarodowa konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej organizowana przez EPS Media Ewelina Płońska Stepulak.

Tym razem w konferencji uczestniczyło ponad 170 osób z Polski oraz  zagranicy. Można było zapoznać się zarówno z aktualnymi zagadnieniami legislacyjnymi jak i nowymi rozwiązaniami surowcowymi czy technologicznymi. Organizatorzy doceniają też wkład nauki w rozwój branży i nie zabrakło tematów naukowych.

Legislacja / Rynek

Dla branży chemii gospodarczej wszelkie informacje o wchodzących lub planowanych zmianach wymagań prawnych są niezwykle istotne. I tym razem można było posłuchać zarówno o już obowiązujących regulacjach jak i nadchodzących zmianach.

Niezwykle ciekawy okazał się wykład na temat BREXITu, a konkretnie konsekwencji jakie niesie ten proces zarówno dla producentów chemii gospodarczej, którzy kupują surowce w Wielkiej Brytanii jak i dla eksporterów na ten rynek.

Interesujące były wyniki, które pokazała firma zajmująca się badaniami neuromarketingowymi, które pokazały jak ciekawe jest to narzędzie do projektowania materiałów marketingowych ale według mnie również etykiet produktów. Szkoda, że nie padły informacje o kosztach takich badań.

Zrównoważone rozwiązania / Innowacyjne rozwiązania

Dla projektantów nowych produktów chemii gospodarczej niezwykle ciekawe były wykłady na temat “zielonych” chelatów, specjalnych dodatków silikonowych do produktów do prania i mycia powierzchni, środków wybielających czy benzoesanu sodu jako środka konserwującego. Czy wiedzieliście, że trwają prace nad żelami do zmywarek?

Nauka dla przemysłu

Nie zawiedli prelegenci z uczelni wyższych. Opowiedzieli o hydrolatach w wyrobach chemii gospodarczej, olejach z wytłoków i nasion pomidora w produktach czyszczących (inny wymiar pasty BHP!), naturalnych substancjach barwiących w chemii gospodarczej i wpływie substancji zapachowych  na parametry jakościowe ciekłych  detergentów.

Dyskusje

Oczywiście konferencja to nie tylko wykłady. Przerwy to czas niezwykle ożywionych dyskusji i zawierania nowych znajomości, szukania kontaktów biznesowych.

Konferencje dla branży chemii gospodarczej

Czy polecam konferencję Przemysłu Chemii Gospodarczej organizowaną przez EPS Media Ewelina Płońska Stepulak? Zdecydowanie TAK! Szczególnie, że branży chemii gospodarczej nie oferuje się zbyt wielu takich wydarzeń. A w tym przypadku mamy doskonały poziom zarówno merytoryczny jak i organizacyjny.

Za rok będzie dziesiąta edycja tej konferencji. Ciekawa jestem co specjalnego Organizatorzy szykują z tej okazji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *