Kosmetyki truskawkowe

Już za chwilę powstanie film o serii truskawkowych kosmetyków do twarzy. Ale zanim film to najpierw trochę informacji o wartości kosmetycznej truskawki.

Truskawka jako surowiec kosmetyczny

Owoc truskawki zawiera bogactwo składników zarówno rozpuszczalnych w wodzie jak i w oleju. Wśród nich znajdują się związki o istotnym potencjale kosmetycznym: kwas p-kumarynowy, kwas elagowy, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas askorbinowy (witamina C), kwas salicylowy (tylko niektóre źródła wskazują na jego obecność w owocu), kwas ferulowy, kwas galusowy, kwas foliowy, aminokwasy (kwas asparginowy, kwas glutaminowy, alanina, leucyna, arginina (składnik NMF-u), lizyna, glicyna, seryna, threonina, valina, tryptofan,), witaminy z grupy B (niacyna, ryboflawina), kwas kawowy, kwasy tłuszczowe (głównie w nasionach: linolowy, alfalinolenowy, oleinowy, stearynowy), polifenole, tokoferole, beta karoten. W owocu znajdują się też składniki mikro- i makroelementy: potas, sód, fosfor, wapń, żelazo
czy magnez.

Surowce z truskawek

W kosmetykach DIY można wykorzystać zarówno owoce jak i maceraty olejowe czy glikolowe z owoców truskawki.

W kosmetykach komercyjnych raczej wykorzystujemy dostępne na rynku surowce: Fragaria Ananassa Fruit Extract, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Fragaria Ananassa Fruit Powder, Fragaria Ananassa Fruit Water, Fragaria Ananassa Seed Extract, Fragaria Ananassa Seed Oil.

Kosmetyki na bazie surowców z truskawek

Ze względu na wymienione składniki surowce z owocu truskawek świetnie nadają się do kosmetyków do twarzy o działaniu rozjaśniającym, wyrównującym koloryt, anti-age.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *