Kalendarz szkoleń on-line na żywo

Ostatnie szkolenie na temat emulsji, które odbyło się 18.03.2025 zyskało dobre opinie, a kursanci byli zadowoleni i zainteresowani innymi tematami. W związku z tym raz w miesiącu będę organizowała szkolenia z tematyki związanej z chemią kosmetyczną, a czasami również z chemią gospodarczą.

Co ważne, to fakt, że nie odwołuję szkoleń. Nie ma minimalnej liczby uczestników chociaż jest maksymalna (25 osób). Jeśli zgłosi się jedna osoba to poprowadzę szkolenie dla jednej osoby. Tak więc już dzisiaj możecie sobie zarezerwować czas na nadchodzące szkolenia on-line na żywo. Po zakończonym szkoleniu otrzymacie certyfikat (zamieszczam na nim numer RIS)

  1. Tajemnicze INCI czyli jak czytać skład kosmetyków – 16.05.2025; od 10:00 do 12:00 – start sprzedaży 16.04.2025
  2. Receptura kosmetyku czyli jak poprawnie zapisać skład ilościowy – 26.06.2025; od 10:00 do 12:00 – start sprzedaży 26.05.2025
  3. Wybrane aspekty tworzenia emulsji kosmetycznych – wrzesień 2025 (dokładna data wkrótce)
  4. Wybrane aspekty stosowania zagęstników w produktach kosmetycznych – październik 2025 (dokładna data wkrótce)

Zaglądajcie do sklepu BeWuDe aby sprawdzić ceny i zapisać się na szkolenie. Cena zawsze zależy od terminu zapisu i wpłaty – im szybciej tym taniej.

Szkolenie nr 1 – “Tajemnicze INCI czyli jak czytać skład kosmetyków

Polecam wszystkim, którzy chcą w profesjonalny sposób spojrzeć na skład kosmetyku.  Szczególnie zapraszam lekarzy dermatologii, którzy często zgłaszają mi, że brakuje im wiedzy aby ocenić skład polecanych przez siebie preparatów.

Szkolenie nr 2 – “Receptura kosmetyku czyli jak poprawnie zapisać skład ilościowy”

Polecam osobom, które już tworzą lub chcą tworzyć kosmetyki DIY oraz opracować własną recepturę własnego produktu kosmetycznego. Poprawny zapis składu produktu pozwala uniknąć wielu błędów i nieporozumień przy zlecaniu produkcji.

Szkolenie nr 3 – “Wybrane aspekty tworzenia emulsji kosmetycznych”

– to powtórzenie szkolenia marcowego. Zawiera wszystko co trzeba wiedzieć o emulsjach aby tworzyć kremy, balsamy lotiony. Omawiam formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych; emulsje jako podstawowa forma fizykochemiczna kosmetyków (definicje, rodzaje emulsji, metody otrzymywania emulsji, stabilność układów emulsyjnych); Recepturowanie emulsji kosmetycznych; Surowce do otrzymywania emulsji (emulgatory i ich HLB, inne składniki fazy olejowej i wodnej); Konserwacja i nadawanie zapachu emulsjom; Szacowanie kosztów wytworzenia masy kosmetycznej. Szkolenie kończy sesja pytań i odpowiedzi.

Szkolenie nr 4 – “Wybrane aspekty stosowania zagęstników w produktach kosmetycznych”

To szkolenie pozwoli rozpocząć przygodę z tworzenieµ żeli kosmetycznych. Omówię formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych, a w szczególności przybliżę czym jest żel (hydrożel ale i oleożel). Opowiem o stabilizacji ukłądów żelowych, recepturowaniu żeli kosmetycznych, surowcach do otrzymywania hydrozeli i oleozeli, konserwacji i nadawaniu zapachu żelom oraz o szacowaniu kosztów wytworzenia masy kosmetycznej. Szkolenie zakończy sesja pytań i odpowiedzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *