Świece zapachowe

Woski i świece zapachowe

Zbliża się koniec wakacji. Przed nami wrzesień i chłodne wieczory. Na takie wieczory najlepsza jest gorąca herbata i książka i otulenie się ciepłym zapachem pomarańczy, kawy, cynamonu… Na takie doznania zmysłowe pozwalają nam woski i świece zapachowe.

Woski zapachowe do kominka

Woski zapachowe to mieszanina surowców tłuszczowych, które stanowią nośnik dla kompozycji zapachowych. Niewielki kawałek wosku umieszcza się w misie specjalnego kominka, zapala się pod misę świeczkę (tealight) i po chwili można cieszyć się wspaniałym zapachem. Jakie woski używa się do tego typu produktów? Obecnie są to woski roślinne, a najczęściej jest to wosk sojowy. Na rynku można kupić gotowe mieszanki wosków, które moga posłużyć za bazę do wykonania własnych kompozycji na bazie np. olejków eterycznych.

Świece zapachowe

Wbrew pozorom stworzenie dobrej zapachowej świecy nie jest ani proste, ani szybkie. Woski muszą się spalać równomiernie i nie tunelować podczas spalania. Knot musi wypalać się równo i nie kopcić. Można kupić gotowe mieszanki do świec jednak i tak każdorazowo trzeba dobrać knot i naczynie tak aby spalanie było optymalne. Tu również królują ostatnio woski sojowe.

Kompozycje zapachowe i olejki eteryczne

Do nawaniania można używać olejki eteryczne jednak należy pamiętać, że nie otrzymamy w ten sposób słynnych kompozycji: jabłko i cynamon, domowy piernik itp.  Jeśli chcemy otrzymać świece pachnące jak piernik czy herbata z imbirem trzeba wykorzystać specjalnie tworzone kompozycje zapachowe. Oczywiście kompozycje takie mogą również zawierać olejki eteryczne jednak to nie ich zapach dominuje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *